V našich očích nestárnou

My svět poznáváme skrze příběhy a vyprávění našich klientů. Nevnímáme stáří, ale osobnost.

Jsme nevidomí, kteří za pomoci vidících provozují službu pro seniory. Pravidelně je navštěvujeme, přinášíme radost do všedních dní a pomáháme překonávat samotu.

Pozvěte nás na návštěvu

Nemusíte na to být sami. Na pár hodin týdně vám rádi pomůžeme s péčí o vaše nejbližší. Přeneseme se společně do mládí a vyslechneme si všechny historky, které vy už znáte nazpaměť. 

Dopřejte sobě chvíli odpočinku a svým rodičům nový impuls do života, radost a porozumění.

grafický prvek

Proč zrovna my?

Umíme se vžít do pocitů a omezení, které s sebou přínáší stáří. I my se každý den potýkáme s novými překážkami, přesto nestojíme na místě. Jsme aktivní, samostatní, studujeme, cestujeme, poznáváme a tvoříme. A stojíme o smysluplnou práci, která navíc pomáhá.

fotografie Alena Terezie Vítek

Nasloucháme

Umíme se vcítit do starostí a problémů, které s sebou přináší stárnutí. V první řadě se ale spolu se seniory radujeme ze života a nasloucháme jejich příběhům a vzpomínkám.

fotografie Zdeněk Rybák

Učíme se a poznáváme

Neustále se vzděláváme v problematice péče o seniory a rozvíjíme se v činnostech, které jsou pro naše klienty přínosné.  Dokážeme navíc poradit a pomoct při nastávající ztrátě zraku.

fotografie Miroslav Orság

Zpíváme, hrajeme, tvoříme

Řada z nás ovládá hru na hudební nástroje a ráda si s klienty zamuzicíruje nebo zazpívá. Anebo si zahrajeme karty a Člověče, nezlob se.

foto Kateřina Urbanová

Rozumíme si

Vždy se snažíme propojovat návštěvníky a seniory s podobnými zájmy. Zajímá nás, jestli máte chuť konverzovat v cizím jazyce, bavit se o hvězdách, nebo zda uvítáte návštěvu vodicího pejska.

Co taková pomoc stojí?

Pokud objednáváte jako pečující rodinný příslušník, první tři návštěvy od nás dostanete zcela zdarma. Máte tak dostatek času zjistit, jestli vám naše služby vyhovují. Další návštěvy jsou zpoplatněny
250 Kč / 90 min. Pro seniory v pobytových zařízeních a bez rodinných příslušníků je služba zdarma.

Přemýšlíte nad návštěvou?

Nezávazně nám napište. My se vám rádi ozveme a probereme, jak bychom mohli
pomáhat vašim nejbližším.

Jméno

Město

Email*

Telefon

Napište nám vzkaz

Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Kdo za námi stojí

Pilotní provoz Návštěv POTMĚ běží od února 2018 do září 2019. Díky finanční podpoře z Operačního programu Zaměstnanost je v tomto období služba pro seniory zdarma.
Po tomto období bude služba zpoplatněna. 

logo ESF OPZ
logo Nadačního fondu Českého rozhlasu