Zdeněk Rybák, 33 let

Miluji jazyky a příběhy – dobrodružné, fantastické, ale hlavně ty skutečné. Proto svou slepotu beru jako dar, protože vnímám, že nevidomí mají život bohatý na příběhy. Rád najdu parťáka, kterého baví historie, kultura i jazyky.

LokalitaPraha a okolí
DostupnostPondělí: dopoledne a odpoledne Čtvrtek, pátek: dopoledne
VzděláníVysokoškolské
ZájmyJazyky, kultura, společenské hry

Můj příběh

Příběhy mě provází od dětství

Do knih jsem se zamiloval jako malý chlapec. Četl jsem úplně všechno, nejvíc si mě ale získaly opravdové velké příběhy. Ten můj do značné míry píše němčina. Po dostudování rakouského gymnázia jsem se vydal do Vídně, kde jsem získal titul bakaláře z oboru transkulturní komunikace. Mám kurz konferenčního tlumočení pro jazyky čeština, němčina a angličtina.

Díky knihám jsem získal schopnost soustředit se. Když někdo vypráví, trpělivě poslouchám. Vím, že umět naslouchat je dar. K Návštěvám POTMĚ jsem se přidal, protože věřím, že je to místo, kde se můžu zastavit, popovídat si a druhého člověka opravdu vyslechnout. V životě se řídím citátem Saula Bellowa: „Humor je nejlepší způsob, jak zneškodnit realitu, když se vám chystá skočit po krku.“ Proto v hlavě stále nosím pěknou zásobu vtipů.

foto Zdeněk Rybák

Co spolu můžeme dělat

ikona jazyky

Jazyky
Chcete konverzovat v jazyce Goetheho či Schillera? Němčina je moje hobby. Nabízím i angličtinu a nebráním se ani procvičování obou jazyků.

ikona kultura

Kultura
Ať už literatura, film, divadlo, historie, nejraději mám 20. století. Můžeme si přečíst knihy, poslechnout rozhlasové hry či pořady a společně to probrat.

ikona společenské hry

Společenské hry
S chutí si zahraji deskové a karetní hry. Mám rád šachy, i když nejsem žádný Garri Kasparov. Proto budu rád, když mě někdo do královské hry zasvětí.


Certifikáty

Sebeuvědomění (lektorka Dagmara Sedláčková)
Sebeprezentace (lektor Milan Pešák)
Komunikační dovednosti (lektor Michal Kuchař)
Týmová spolupráce (lektor Michal Kuchař)
Kurz první pomoci pro nevidmé (lektoři Pavel Wiener a Renata Rucká)