Alena Terezie Vítek, 36 let

Od narození jsem čelila zrakové vadě, takže i když mám kolem sebe rodinu i přátele, pocit osamocení a nejistoty znám. I přesto vím, že je můj život bohatý. Pokud přispěji aspoň špetkou k tomu, že se váš blízký bude cítit dobře, budu šťastná.

LokalitaPraha a okolí
DostupnostČtvrtek, pátek sobota, 8 až 17 hodin
VzděláníStředoškolské
ZájmyHudba, zvířátko, společenské hry a čtení

Můj příběh

Můj život určuje hudba

Od mala jsem zpívala. Do 16 let jsem viděla částečně obrysy, světlocit a zvětšený černotisk. Když jsem přišla o zrak úplně, kromě rodiny a přátel, mi v těchto chvílích pomáhala právě muzika. Proto bylo studium na Konzervatoři Jana Deyla jasný krok. Mám za sebou několik soutěží a kurzů zpěvu.

Po škole jsem si prošla prací od telemarketérky přes PR manažerku až jsem se dostala ke Světlušce. S tou spolupracuji na projektech Kavárna POTMĚ, sbírkové dny, koncert a další. A opět jsem se vrátila ke svým oblíbeným tónům. Soukromě vyučuji zpěv. Kromě toho ráda čtu a chodím na procházky do lesa. Společně se psí pomocnicí Hannah dělám i canisterapii. Když je mi smutno, zabořím hlavu do Hánina kožichu nebo si zazpívám.

V životě jsem potkala hodně statečných lidí. Ája je pro mě ale jednou z nejstatečnějších. Je pro mě zázrak, jak se pere se zdravotními komplikacemi i handicapem a neztrácí přitom humor. Těším se na každé shledání, na povídání i o maličkostech, na čas strávený s pejskem. Doufám, že naše návštěvy budou pokračovat co nejdéle
paní F.
foto Alena Terezie Vítek

Co spolu můžeme dělat

ikona Hudba

Hudba
Vystudovala jsem Konzervatoř Jana Deyla. Zpěv soukromě vyučuji a ráda přijdu zazpívat nebo si společně zapět oblíbené písničky.

ikona Zvířátko

Zvířátko
S fenkou Hannah se věnuji canisterapii. Společně můžeme vyrazit na krátkou procházku. Navíc nic nepotěší tak, jako dotek pejska.

ikona společenské hry

Společenské hry a čtení
Dáma, šachy, Člověče nezlob se. Zvládnu většinu her, které mají vaši nejbližší rádi. Ve volném čase se věnuji hezkým knížkám, co si je přečíst spolu?


Certifikáty a školení

Sebeuvědomění (lektorka Dagmara Sedláčková)
Sebeprezentace (lektor Milan Pešák)
Komunikační dovednosti (lektor Michal Kuchař)
Týmová spolupráce (lektor Michal Kuchař)
Kurz první pomoci pro nevidmé (lektoři Pavel Wiener a Renata Rucká)