Jsme sociální start-up nevidomých založený s pomocí vidících. Navštěvujeme seniory tam, kde jim hrozí samota.  

Věříme, že každý člověk má právo
na radostné stáří a na důstojnou práci

Proto jsme založili Návštěvy POTMĚ. Je nás 18 a se seniory se potkáváme na základě společných zájmů tak, aby měli chuť a elán do života. Mirek umí na kytaru, flétnu i klavír. Vašim blízkým zahraje a zazpívá oblíbené šlágry. S Katkou si zavzpomínají na časy dávno minulé a procvičí paměť u společenských her. Zdeněk mluví anglicky a se seniory si rád popovídá v královském jazyce.

ikony důvěra, bezpečí a smysluplnost

Jak Návštěvy POTMĚ fungují?

Miluje vaše babička francouzské filmy a chtěla by mluvit jako Catherine Deneuve? A co váš dědeček, který by si znovu rád zahrál na heligonku? Seznamte se s námi a vyberte si, kdo přijde na první Návštěvu POTMĚ. Nejdřív se potkáme nanečisto. Jak vše klapne, přijdou na řadu pravidelné návštěvy.

grafický prvek

My docházíme na Návštěvy POTMĚ

fotografie Alena Terezie Vítek

Alena Terezie Vítek

Od narození se potýkám se zrakovou vadou, ale to můj život rozhodně nečiní méně bohatým. Díky pomoci přátel, rodiny a blízkých jsem se ale pomalu smiřovala s tím, že už jejich tváře neuvidím. Časem jsem pak pochopila, že správně vidím jen srdcem. 

fotografie Miroslav Orság

Miroslav Orság

K samostatnosti mě vedl hlavně můj dědeček, který mě podporoval i v mé lásce k hudbě. Vždy jsem si přál hudbu studovat, což mi bylo umožněno na Konzervatoři Jana Deyla v Praze, kde jsem se zaměřil na klasický zpěv a hru na akordeon. 

foto Kateřina Urbanová

Kateřina Urbanová

Se svým přítelem Mirkem a vodícím pejskem Eliškou navštěvujeme mateřské a základní školy, kde interaktivní zábavnou formou ukazujeme dětem svět nevidomých. Dále spolupracuji v projektu Světlušky - Kavárna POTMĚ.

fotografie Zdeněk Rybák

Zdeněk Rybák

Od dětství miluji příběhy – dobrodružné, fantastické, ale hlavně ty, které se skutečně staly a ve kterých lidé vyprávějí o neobvyklých situacích. V tomto směru chápu svoji slepotu jako velký dar, protože můj život je na příběhy velmi bohatý. 

Zůstaňte v obraze!

Svěřte nám svůj e-mail a nechte si jedenkrát měsíčně poslat obsah, který otřásl naším blogem. Nebo námi.

Výše uvedené údaje jsou zpracovávány pouze Nadačním fondem Českého rozhlasu pro účely zasílání newsletteru a nebudou poskytnuty třetím stranám.

Kdo za tím stojí

Od února 2018 do září 2019 je spuštěn pilotní provoz Návštěv POTMĚ. Pro seniory je v tomto období díky finanční podpoře z Operačního programu zaměstnanost zdarma.

logo ESF OPZ
logo Nadačního fondu Českého rozhlasu